Design Övrigt
1260781
Carl-Harry Stålhane
(Sverige, 1920-1990)
Carl-harry stÅlhane, signerad, stor skål, rörstrand, 1964, unik.

CARL-HARRY STÅLHANE, signerad, stor skål, Rörstrand, 1964, unik.

Stengods med harpälsglasyr. Signerad R CH Stålhane -64 Sweden.

Diameter ca 30 cm. Höjd 14,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
6 000 SEK