ILMARI TAPIOVAARA, stolar, ett par, "Fanett", tillverkare Asko 1900-talets mitt.
En stol etikettmärkt. Bredd 45 cm, sitthöjd 42 cm, tot. höjd 78 cm.
Repa med färgförlust. Torrsprickor. Ställvis krackelerad.