BOKHYLLA, 3 delar, "Vamo", design Anton Borg och Arne Vodder, Danmark, 1950/60-tal.
Teak. Två bokhyllesektioner med skåp med skjutdörrar med hyll- och lådinredning. En lös mittsektion med två lådor. Längd 115+75+115, djup 49, höjd 152 cm.
Slitage. Märken. Smärre fläckar. Repor.