ILMARI TAPIOVAARA, karmstolar 4 st, "Domus", Keravan Puuteollisuus, 1950-tal.
Lackad björk samt björkfaner. Stapelbara. Bredd 57 cm, sitthöjd ca 46 cm, tot. höjd 78 cm.
Ställvis omfattande slitage och skador.
Domus Academica.