BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Gråmålad. Front med tre lådor samt skåpdörr. Runda beslag i mässing. Längd 94 cm. Djup 52 cm. Höjd 75 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Delvis renoverad. Senare målning. Senare beslag. Kompletterad.

Utropspris
3 000 SEK