Glas Övrigt
1263468
Flavio Poli
(Italien, 1900-1984)
Flavio poli, glasskulptur, "pesce" seguso vetri d’arte 1950/60-tal, murano italien.

FLAVIO POLI, glasskulptur, "Pesce" Seguso Vetri d’Arte 1950/60-tal, Murano Italien

Tillverkad i tekniken "Sommerso". Slipad i from av fisk. Del av etikett. Höjd 31,5, bredd 21 cm

Åldersrelaterat slitage.

F. Deboni, Murano. 900, Milan 1996, sidan 227.

Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Utropspris
6 000 SEK