1264728
PRAKTURNA möjligen Ryssland 1800-talets andra hälft porslin
Prakturna möjligen ryssland 1800-talets andra hälft porslin.

Malakitimiterad bemålning och förgylld, svängda hänklar med örnhuvud och rocaille, höjd 97 cm, längd mellan hänklar 65 cm

Bruksslitage. Nagg. Sprickor. Repor. Omfattande retuscheringar. Sliten förgyllning

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
12 000 SEK