SÄNGBORD, ett par, Nordiska Kompaniet, 1960-tal.
Ek. Låda i sarg samt hyllplan. Märkta 127-110-49457 ark. Längd 59, bredd 40, höjd 62 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar.