KLÄDSKÅP, tidigt 1900-tal.

KLÄDSKÅP, tidigt 1900-tal.

Målat. Två dörrar, varav en med spegelglas, bakomliggande hyllplan samt krokar. Nedtill en låda. Beslag i mässing. Längd 108, bredd 52, höjd ca 190 cm Nyckel finns.

Senare målning. Spegelglas med spricka. Smärre ytslitage.

Utropspris
8 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962