Torbjørn Afdal, bänk, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, Norge, 1900-talets andra hälft.
Vitmålad. Längd ca 240, bredd 37, höjd 34 cm.
Slitage. Senare målning. Märken.