Silver Bägare & Skålar
1266497
Olof Robert Lundgren, Mjölkkanna, silver, stämplad ORL, Åbo 1843.
Olof robert lundgren, mjölkkanna, silver, stämplad orl, Åbo 1843.

Invändigt förgylld. Höjd 15,5 cm, längd 16 cm. Vikt 363 g.
Även stämplad med fransk importstämpel och 84-silverstämpel.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR