SOCKERSKÅL, silver, Jacob Lenholm, Stockholm 1836.

Sockerskål på fot. Höjd 26 cm. Vikt ca 526 g.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Anlupen. Foten med monogramgravyr.

Utropspris
4 000 SEK