Design Övrigt
1268124
Arne Jacobsen
(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, taklampa, "aj pendel", louis poulsen, 1900-talets andra hälft.

Arne Jacobsen, taklampa, "AJ Pendel", Louis Poulsen, 1900-talets andra hälft.

Lackerad metall. Rund form. Diameter 50, höjd 22 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
2 500 SEK