Bruno Mathsson & Piet Hein, matbord, "Superellips" för Fritz Hansen, daterad 1975.
Löstagbara kromade ben. Vit delbar laminatskiva med aluminiumkant. Stämpel- och etikettmärkt. Två inläggsskivor á 60 cm. Längd 180, bredd 120, höjd 71 cm.
Smärre slitage. Märken. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.