Folke Ohlsson, soffa samt fåtölj, "USA 75", Dux.
Teak. Lösa dynor med tygklädsel. Gummiresår. Längd 75-190, djup 75, höjd 70, sitthöjd 40 cm.
Slitage. Fläckar. Skador på klädsel och gummiresår. Soffans gummiresår ersatt med spånskiva.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10