Vico Magistretti, soffa "Maralunga"för Cassina 1900-talets senare del.
Tre-sits, roströdrandig textilklädsel, ställbar rygg och armstöd, lösa dynor, längd ca 230, bredd ca 80, sitthöjd ca 43 cm
Smärre slitage. Smärre fläckar. Klädseln något lös vi ena armstödet