Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

Nils Kreuger, tusch och blyerts på papper, signerad NKreuger och daterad Apelvik 1894.

Får. Bildyta: 29,5 x 46 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck. Smärre fläckar.

Proveniens

Medicine doktor Gösta Kreugers samlingar; i arv.

Utropspris
2 500 SEK