Vico Magistretti, karmstolar, 12 stycken, för Fritz Hansen, Danmark, omkring år 2000.
12 stycken stapelbara stolar med metallstommar och tygklädsel. Märkta. Sitthöjd ca 46, höjd 76 cm.
Slitage, repor, märken, fläckar. Några stolar med hål i klädseln.