Michael Schilkin, teservis, 16 delar, Arabia, Finland 1950-60-tal
Keramik i gråblå och gul färg. Stämplade. Kannan signerad i godset M.S.-I
Tekanna, höjd 10 cm.
Tekoppar med fat, 5 par.
Mugg, höjd 10 cm.
Skål, höjd 5 cm.
Assietter, 4 st 18,5 cm.
Tallrikar, 4 storlekar, 17- 31 cm.
Åldersrelaterat slitage. En kopp med nagg. En kopp med limmat öra.