12 matknivar 23,7 cm.
6 matgafflar 20,2 cm.
12 bordsgafflar 18,5 cm.
12 bordsskedar 17,2 cm.
12 bordsknivar 21 cm.
12 smörgåsgafflar 15,2 cm.
12 smörgåsknivar 18,4 cm.
12 efterrättsskedar 15,4 cm.
11 mockaskedar 11,5 cm.
15 kaffeskedar 12,2 cm.
6 smörknivar 16,6 cm.
1 serveringsspade 21,5 cm.
1 serveringssked 20,5 cm.
1 serveringssked 22,5 cm.
1 tesil 17,5 cm.
1 serveringssked 16,5 cm.
2 kompottskedar 14 cm.
2 serveringsgafflar 11,7 cm.
2 serveringsgafflar 12,5 cm.
2 serveringsgafflar 17 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 5150 gram.
Schatull i barockstil, fanerat med mahogny, bredd 58, djup 46, höjd 70,5 cm.
5 smörhundar i silver GAB medföljer.
6 matgafflar utan silverstämplar medföljer, längd 20,2 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Schatull med slitage, något tröga lådor.