Ett par karmstolar av lövträ. Skuren dekor. Fasta stoppade sitsar, ryggar och armlän. Sitthöjd ca 43, höjd ca 87 cm.
Renoverade, kompletterade, förstärkningar. Skador, slitage, lagningar, armlänen något lösa.