Aino Aalto, servisdelar, 25 delar Karhula-Iittala 1900-talets senare hälft.
Diverse färger.
1 kanna
2 skålar, diameter 15-20 cm.
4 dricksglas, höjd ca 9 cm.
4 assietter diameter 15-25 cm.
14 assietter, diameter 14 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Litet nagg på hänkelfästet.