Karmstol, gustaviansk, omkring år 1800.

Målad karmstol med skuren dekor. Fast stoppad sits, rygg och armlän. Sitthöjd ca 43, höjd 97 cm.

Renoverad och kompletterad, senare målning och baksarg. Förstärkningar. Smärre slitage och lagningar.

Utropspris
5 000 SEK