Två par samt en ljusstake, oidentifierade gjutare. Urnfomade ljuspipor på fyrsidiga fötter. Höjd ca 10,5-11,5 cm.
Tre stycken saknar manschetter, en saknar fötter. Smärre slitage, bucklor, repor och lagningar.