Gunnar Eklöf, skåp, tillverkat av Hjalmar Wickström, 1940-tal
Mahogny och mahognyfaner. Räfflade pardörrar med bakomliggande hyllplan. Låda med stiliserad bladdekor. Löstagbart underrede. Bredd 114 cm, djup 46 cm, höjd 114 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.