Sterlingsilver, safirglas, manuell.
Boett ref.nr 8272
Serienr 1011.
Boett märkt Omega Watch co.
Kaliber 625
Urverkets serienr 37114559
Urverket märkt Omega Swiss.
Längd 17,5 cm.
Total vikt 78,3 g.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Slitage. Repor på glaset.