Efter Claude Michel kallad Clodion och Louis-Félix de la Rue. Brons och vit marmor. Satyrer uppbärande två ljusarmar vardera. Höjd 40,5 cm.
Slitage. Smärre nagg. Delvis senare bronsering. Lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10