Kirke Nielsen, skåp, "Rickard", Abrahamssons Möbelfabrik, Smålands Taberg, 1950-tal.
Skåp av Kirke Nielsen fanerat med teak. Dörrpar med reliefdekor med bakomliggande inredning med hyllor och lådor. Bredd 105, djup 44, höjd 146 cm Nyckel finns.
Märken. Fläckar. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.