Konst Skulptur
128163

TROFÉSTYCKEN, ett par, trä, sent 1800-tal.

Troféstycken, ett par, trä, sent 1800-tal.

Konturerade med mycket rikt skuren dekor av villebråd, eklöv och gevär. H 98.

Slitage, sprickor, skador.

Utropspris
5 000 SEK