Helena Tynell, taklampa, Flygsfors glasbruk, 1960-/70-tal.
Gråtonat glas med detalj i mässing och teak. Diameter ca 27 cm, höjd ca 30 cm exkl sladd.
Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Smärre slitage.