Käthe Kollwitz, litografi, signerad, utförd 1926
"Städtisches Obdach/Urban shelter". P. 48 x 61 cm.
Ej examinerad ur ram, skador, missfärgad.
Klipstein 219.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10