Fåtöljer med stommar av valnöt, ryggarna med svarvade pinnar. Fast stoppad sits och rygg. Sitthöjd ca 44, höjd 71 cm.
Smärre slitage och skador. Ett ben med smärre lagning. Ursprungligen med hjul.