Sideboard, American of Martinsville, USA, troligen 1950-tal.

Svartlackerad stomme med vit skiva. Framsida med skåp samt lådor. Brännmärkt. Bredd 117, djup 47, höjd 78 cm.

Slitage. Fanerskador. Märken. Senare målning.

Utropspris
4 000 SEK