Skåp, American of Martinsville, USA, troligen 1950-tal.

Svartlackerat. Överdel med glasade skjutdörrar och bakomliggande hyllplan. Underdel med lådor och skåpsdörrar. Brännmärkt. Bredd ca 117, djup 41, höjd 150,5 cm.

Slitage. Märken. Knoppar saknas. Knopp på underskåp lös. Senare målning.

Utropspris
5 000 SEK