Gösta Konstantin Helenius, Nattvardskärl, 3 st, silver, Åbo 1930.
Flaska, höjd 18 cm, bredd 13 cm.
Kalk, invändigt förgylld, höjd 13 cm.
Oblatask, invändigt förgylld, diameter 6 cm, höjd 4,5 cm.
Sammanlagd vikt 750 g.
I sämskskinnspåsar. Kalken även i låda.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.