Design Konstglas
1287431

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas, modell 3030 signerad alvar aalto 3030.

Alvar Aalto, vas, modell 3030 signerad Alvar Aalto 3030.

Klart glas. Höjd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR