Stolar, sex stycken, sengustaviansk stil, 1900-talets slut.

Så kallade Bellmanstolar. Stommar av björk. Lösa stoppade sitsar med tygklädsel. Sitthöjd ca 45, höjd 83 cm.

Slitage, repor, märken, fläckar, en rygg med smärre skada.

Utropspris
3 000 SEK