Byrå, 1950-60-tal.

Byrå, 1950-60-tal.

Byrå med uppsats, fanerad med teak. Uppsatsen med fyra lådor och skjutdörrar av glas. Utdragbar skiva, underdel med tre större lådor. Bredd 89, djup 50, höjd 118 cm.

Slitage, repor, märken, en låda med lagningar, tejprester.

Utropspris
4 000 SEK