Lös sitt- samt ryggdyna. Etikettmärkt Fritz Hansen. Benställning av borstad aluminium. Sitthöjd 41, bredd 80, total höjd 110 cm.
Ytterst smärre bruksslitage. Ben med enstaka repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10