Børge Mogensen, dagbädd, modell AG 192, Fredericia Stolefabrik, Danmark.
Ek. Lösa dynor. Stämpelmärkt Made in Denmark Model: AG 192. Längd 195, bredd 100 cm.
Smärre slitage. Repor. Klädsel med ställvis hårdare slitage och fläckar.