Bertil Fridhagen, stolar, 6 st, "Reno", 1900-talets andra hälft.
Stommar av mahognybetsat lövträ. Tygklädda sitsar. Sitthöjd ca 46, höjd 96 cm vardera.
Smärre slitage, något instabila.