Heikki Turunen, Bordslampa, Stockmann Orno, Finland 1970-tal.
Vit- och brunlackerad metall, reflektorer i akryl. Diameter 42 cm, höjd 52 cm. Bär tillverkarens etikett.
Repor, ställvis med färgförlust. Repa med färgförlust. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.