Skåp / köpmansdisk, omkring år 1900.

Tvådelat skåp med stomme av ek. Överdel med 2 glasade skjutdörrar. Underdel med 20 lådor. Bredd 100, djup 48, höjd 197 cm.

Skador, slitage, avslag, repor, lagningar och kompletteringar.

Utropspris
8 000 SEK