Alf Svensson, bokhylla med vitrin, tre delar, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal.
Tredelat skåp med vitrin, hylla, samt skåpsdel. Fanerat med teak. Bredd 120, djup 45, höjd 180 cm. Nyckel finns.
Slitage och skador såsom repor, märken, stötskador, fanerskador.