Gräddsnäcka och sockerskål invändigt förgyllda. Höjd 9 resp. 11 cm. Servettställets bredd 14 cm, höjd 9 cm. Vikt 472 g.
Smärre slitage. En tass något böjd.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10