Salongsgrupp, 9 delar, Louis XV-stil, Myrstedt & Stern, omkring år 1900.

Salongsgrupp bestående av soffa, två karmstolar och sex stolar. Stommar av valnöt med skuren dekor. Fast stoppad sits och rygg. Frambenen med trissor. Soffans längd 165, djup 75, sitthöjd ca 48, höjd 105 cm. Karmstolarnas sitthöjd ca 48, höjd 98 cm. Stolarnas höjd 94 cm.

Slitage och smärre skador. Fläckar. Förstärkningar och obetydliga lagningar.

Utropspris
5 000 SEK