Stolar, 4 st Ferdinand Lundqvist, 1900-talets andra hälft.

Betsat trä, fast stoppad sits, plakettmärkta F. Lundqvist Göteborg. Bredd 52 cm, sitthöjd 47 cm, höjd 94 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK