Byrå, Louis XVI-stil, Bröderna Utterberg, Mullsjö 1951. Signerad med etikett samt med påskrift.

Byrå fanerad med mahogny samt med flera träslag. Tre lådor, beslag av mässing. Skiva av kalksten. Bredd 126, djup 50, höjd 87 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, märken.

Utropspris
2 500 SEK