Salongsgrupp, 1800-tal, soffa 4 stolar samt 2 karmstolar. 1900-talets första hälft.

Förgylld och bronserad salongsgrupp med skuren dekor. Fast stoppad sits, rygg och armlän. Stolarnas sitthöjd ca 46, höjd 98 cm. Soffans längd 158, djup 63, höjd 106 cm.

Slitage, smärre bortfall av förgyllning, några kantband lösa.

Utropspris
4 000 SEK