Soffa, Stjernmöbler, Herrljunga, Sweden, 1900-talets andra hälft.
Stoppad soffa med lösa dynor och resårsits. Ben av betsad bok. Knapphäftad klädsel "Hydrangea Bird" från GP&J Baker. Etikettmärkt. Längd 190, djup 75, höjd 70, sitthöjd 40 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.